Kategorie
Uncategorized

Podstawowe kolory dress codu

Czerń i biel są obowiązującymi barwami w dress codzie wszelkich oficjalnych uroczystości, wielkich wyjść i wydarzeń. Oba kolory są kolorami powagi, dystansu, szlachetności i elegancji. Stawiając na czerń lub biel nie musimy czuć się ograniczeni. Tworząc stylizację w tych kolorach nie musimy budować całego ubioru/looku w tym jednym kolorze. Cześć! Jestem Daniel i dzisiaj chciałbym przekazać Ci trochę informacji odnośnie tych dwóch kolorów a dokładniej skupić się na koszulach w tych dwóch barwach. Napiszę Ci w jaki sposób możemy zestawić koszule z innym asortymentem. W jaki sposób wybrać i dopasować kolor koszuli do wymaganej sytuacji lub po prostu do określonej stylizacji. A więc zaczynajmy!

Różne okoliczności wymagają różnych stylizacji. Zacznijmy od białej koszuli. Klasyczna, minimalistyczna, prosta tylko pozornie zwykła od lat świeci triumf w modzie. Umówmy się, biel będzie zawsze w modzie. Pasuje każdemu z Nas niezależnie od typu urody. Kolor biały jest jednym z kolorów uniwersalnych tak więc z powodzeniem można skomponować do białej koszuli spodnie w różnorodnej kolorystyce. Biel noszona blisko twarzy fantastycznie rozświetla cerę i odmładza nawet o kilka dobrych lat! Biała koszula będzie pasować do sporej ilości stylizacji nie tylko do eleganckiego ubioru. Śmiało możemy skomponować ją do jeansów, do spodenek. Połączenie bieli z czernią stworzy Nam potężną elegancją stylizację natomiast zestawiając kolor biały z kolorowymi barwami może posłużyć za stylizację codzienną. Do białej koszuli możemy dobrać przeróżne dodatki, dzięki temu, że jest to kolor ponadczasowy i uniwersalny.
Białe koszule z reguły są koszulami formalnymi natomiast nie wszystkie. Białe koszule, które można sklasyfikować jako nieformalne, są przede wszystkim szyte z miękkich tkanin. Modele do zastosowań codziennych cechują się dobrze widoczną fakturą, a także posiadają dodatkowe wzory kratowe lub prążki. Charakterystycznym elementem koszuli codziennej jest miękki kołnierzyk na guziczki (czyli button-down). Nie brakuje także modeli ze stójką, będących typowym wyborem na lato. Dobrym wyznacznikiem stopnia formalności koszul jest to, jak prezentuje się z rozpiętymi 2-3 górnymi guzikami. Wyłogi kołnierzyka powinny przylegać do ciała i estetycznie prezentować się w swobodnej stylizacji.

Nic tak nie dodaje indywidualizmu i lekkości stylistycznej, jak wzory zdobiące koszulę. Modne minimalistyczne motywy nadają się do zastosowań półformalnych i mogą być stosowane na imprezach wieczorowych o luźnym dress code. Świetnym pomysłem będą także rozmaite dodatki, w przypadku których jest wskazane, by kontrastowały z koszulą lub nawet całym strojem. Naturalną propozycję stanowią w tym przypadku kolorowe krawaty, a także muszki we wzory. Ciekawą propozycją jest połączenie muszki typu diamond tip ze wzorem kratowym oraz swetra w paski. Noszenie barwnych much oraz krawatów daje możliwość stworzenia niezliczonych stylizacji, jednak każda z nich wymaga odpowiednio dopasowanej koszuli. W przypadku casualowych muszek mogą to być nawet półformalne modele o klasycznym rozstawie rogów lub wspomniane wcześniej koszule z kołnierzykiem button-down.

Koszule czarne charakteryzują się tym, że są również uniwersalne i będą pasować do większości stylizacji i kompozycji ubioru. Koszule czarne kojarzą Nam się z koszulami w większości na uroczystości pogrzebowe ale nic bardziej mylnego czarną koszulę można skomponować w taki sposób aby tworzyła elegancką stylizację. Możemy ją założyć na różne uroczystości.